Archives

FGV 32

FGV 32 – vysoce výkonná produkční frézka se svislým vřetenem, které je uloženo v naklápěcí vřetenové hlavě s výsuvnou pinolou. Frézka je určena pro široký rozsah frézovacích a vrtacích operací  na obrobcích do celkové hmotnosti 250 kg v kusové i sériové výrobě. Plynule regulovatelný rozsah otáček a pracovních posuvů umožňuje hospodárné obrábění nejrůznějších druhů materiálů nástroji z rychlořezných ocelí i tvrdokovů. Technologické možnosti frézky je možno rozšířit širokou nabídkou zvláštního příslušenství z naší nabídky.

FGU 32

FGU 32 – vysoce výkonná produkční univerzální konzolová frézka s vodorovným vřetenem. Frézka je určena pro přesné a výkonné frézování plochých a skříňových obrobků do celkové hmotnosti 250 kg v kusové i sériové výrobě. Regulovatelný rozsah otáček vřetena a pracovních posuvů umožňuje hospodárné obrábění nejrůznějších druhů materiálů nástroji z rychlořezných ocelí a tvrdokovů. Dělený příčný stůl umožňuje natáčení podélného stolu kolem svislé osy, čímž je výrazně rozšířeno technologické použití stroje. Technologické možnosti frézky je možno rozšířit širokou nabídkou zvláštního příslušenství z naší nabídky.

F2V/R

F2V/R – konzolová frézka (regulační) určena pro frézovací a vrtací operace na obrobcích do celkové hmotnosti 200 kg ve všech oblastech strojní výroby. Vřeteník s vřetenem uloženým ve výsuvné pinole s velkým výsuvem je možno naklápět v podélné rovině stolu. Plynule regulovatelný rozsah otáček vřetena pomocí frekvenčního měniče a pracovních posuvů umožňuje hospodárné obrábění nejrůznějších druhů materiálů nástroji z rychlořezných ocelí i slinutých karbidů. Ovládání stroje je jednoduché a intuitivní s kompaktním přizpůsobením obsluze. Technologické možnosti stroje lze rozšířit při použití zvláštního příslušenství z našeho bohatého výběru.

STANDARDNÍ PROVEDENÍ STROJE:

– podélný stůl o rozměrech 300 x 1300 mm
– plynule stavitelné otáčky vřetene pomocí frekvenčního měniče
– strojní výsuv pinoly
– jednostupňové strojní posuvy X, Y, Z (plynule stavitelné posuvy)
– ruční kola na osách X a Y s odměřovacími číselníky sdělením 0,05 mm
– ruční kolo na ose Z s odměřovacím číselníkem sdělením 0,02 mm
– elektrovýzbroj pro napětí 400 V/50Hz
– nátěr stroje – modrošedá barva odstín RAL 5010/RAL 9002
– osvětlení pracovního prostoru
– kryt pracovního prostoru
– bezpečnostní kryt

ZVLÁŠTNÍ PROVEDENÍ:

– provedení pro palcovou odměřovací soustavu
– elektrická výzbroj pro hodnoty napětí jiné než 400 V/50Hz
– jiný barevný odstín
– vybavení stroje číslicovou indikací polohy
– pneumatické upínání nástrojů
– plynule stavitelné posuvy pomocí frekvenčního měniče ve dvou stupních (dvoustupňová převodovka)

MC1040V

MC1040V – CNC vertikální obráběcí centrum je určené pro obrábění plochých a skříňových dílců ze všech druhů konstrukčních materiálů. Umožňuje frézovat venkovní a vnitřní rovinné plochy, kulové plochy a plochy nepravidelného tvaru. Z technologických operací je stroj určený na frézování, vrtání, vyvrtávání, vystružování a řezání závitů. Stroj je vybaven digitálními pohony a přímým odměřováním s lineárními pravítky pro dosažení vysoké přesnosti při obrábění složitých součástek.

Nejdůležitější charakteristiky:

 • Základ stroje je tvořen masivními odlitky ze šedé litiny pro dosažení vysoké tuhosti a stability stroje
 • Veľký pracovní rozsah při minimální půdorysné zástavbě stroea
 • Předepnuté lineární valivé válečkové vedení zabezpečující velmi přesné polohování pracovních os
 • Kalené a broušené kuličkové šrouby pro dlouhodobou přesnost po dobu celé životnosti stroje
 • Upínací kužel ISO 40 umožňující použití širokého sortimentu technologických nástrojů
 • Přímé odměřování HEIDENHAIN ve všech osách garantuje rozměrovou stabilitu a opakovanou přesnost obrobků
 • Laserová kalibrace stroje po dobu montáže
 • Řídící systém a digitální pohony HEIDENHAIN
 • Komfortní ovládání stroje díky otočnému upevnění panelu řídícího systému
 • Elektrokomponenty od renomovaných evropských výrobců
 • Bezztrátové tukové mazání kuličkových šroubů a lineárních vedení
 • Vodotěsné kabinové krytování pracovního prostoru s prosklenými dveřmi
 • Upínací stůl s pěti drážkami
 • Konstrukce stroje splňuje nejnovější bezpečnostní standardy a normy
 • Široký sortiment doplňkového příslušenství

SE 520 SL

SE 520 SL – CNC univerzální hrotový soustruh je postavený na základech soustruhu SE520. Díky novému loži prodlouženému až na vzdálenost 2000 mm mezi hroty  a úplným zakrytováním pracovního prostoru, získal výrazné technologické možnosti v oblasti obrábění dlouhých součástek. Na stroji je možné obrábět jednoduché, ale i tvarově velmi složité přírubové i hřídelové obrobky z kovu a plastu. Pro tento účel je možné stroj vyrobit v různých speciálních provedeních a dovybavit potřebným doplňkovým příslušenstvím. Na stroji  SE 520 SL je možné soustružit v ručním režimu ovládání pomocí elektronických koleček anebo díky modernímu řídícímu systému provádět technologické operace v automatickém cyklu. Tím se otevírají nové možnosti v kusové výrobě a dochází ke zvýšení produktivity při obrábění malých sérií.

Najdůležitejší charakteristiky

 • Ideální stroj pro uživatele přecházejícího z univerzálního hrotového soustruhu UHS na CNC řízený stroj
 • Jednoduchá a komfortní obsluha stroje pomocí velké dotykové obrazovky
 • Dlouhá životnost se zachováním vysoké přesnosti obrábění
 • Náhon vřetene přes řemenové převody – minimální vibrace při obrábění
 • Automatické řazení převodových stupňů přímo v cykle
 • Ložiska s celoživotní tukovou náplní – nízké provozní náklady
 • Komponenty stroje žíhané na odstranění vnitřního pnutí – vysoká přesnost a stabilita po dobu celé životnosti stroje
 • Plně zakrytovaný pracovní prostor – vysoký stupeň bezpečnosti obsluhy se zaměřením  odletování třísek a úniku chladící kapaliny, co umožňuje zvýšit tlak chlazení a řeznou rychlost a přispívá tak k zvyšování produktivity při obrábění
 • Velký výběr doplňkového příslušenství a opcí – hydraulické upínání, hydraulické ovládání koníka, hydraulicky i manuálně ovládané samostředící opěrky v různých vyhotoveních, blok pro uchycení vrtacích antivibračních tyčí, pohon rotačních nástrojů, široká nabídka upínacích desek
 • Intuitivní a uživatelsky velmi komfortní softwarové ovládání stroje

SR 1, SR 2, SR 3, SR 4, SR 5

SR 1, SR 2, SR 3, SR 4, SR 5 – řada univerzálních horizontálních soustruhů s maximálním průměrem nad ložem 6 metrů, délkou obrobku až 30 metrů a maximální hmotností obrobku 350 tun. Promyšlená modulární konstrukce stroje umožňuje optimalizovat konfiguraci tak, aby splňoval požadavky zákazníka. Nosné díly stroje jsou ze stabilní a pevné šedé litiny. Stroj je možno vybavit příslušenstvím pro frézovací, hlubokovrtací i brousicí operace. Řada těžkých horizontálních hrotových soustruhů TYPU SR1 až SR5 s moderní konstrukcí je určena pro efektivní a přesné obrábění rotačních dílců a reprezentuje kombinaci maximální stability, vysoké přesnosti a řezné síly.

HCW 2000, HCW 3000, HCW 4000

HCW 2000, HCW 3000, HCW 4000 – horizontální vyvrtávačky, plně hydrostatický vysokootáčkový stroj dosahující mikronové přesnosti i při plném vysunutí pinoly z vřeteníku. Stabilitu vyvrtávačky zajišťuje tuhý rám odlitý ze šedé litiny. Výsuvná pinola je hydrostaticky vedená s automatickou kompenzací poklesu při výsuvu. Vřeteno je uloženo ve speciálních kuličkových ložiskách s kosoúhlým stykem. Vřeteno je uloženo ve speciálních kuličkových ložiskách s kosoúhlým stykem a mazaných minimálním množstvím oleje. Řazení zajišťuje hydraulika přes zubové spojky. Společně se strojem je možno dodat velké množství zvláštního a doplňkového příslušenství.

FCW 140, FCW 150, FCW 160

FCW 140, 150 a 160  – horizontální vyvrtávačky, které nacházejí své uplatnění v prašném pracovním prostředí i při obrábění materiálů jako litina, speciální plastické hmoty nebo GFK.
Základem stroje u modelů FCW 140 a 150 je pevný a stabilní odlitek ze šedé litiny, vyvrtávačku  FCW 160 tvoří svařovaná konstrukce v kombinaci s odlitky ze šedé litiny. Jsou ideálním řešením pro obrábění složitých tvarů obrobků pro nejrůznější průmyslové obory včetně energetiky, dopravní techniky či lodního, těžebního i chemického průmyslu. Tyto vyvrtávací stroje se vyznačují jednoduchou údržbou a vysokou spolehlivostí. Pro vyšší flexibilitu i variantnost může být stroj FCW vybaven pětiosou hlavou UFK 600.

FU

FU – obráběcí centrum s posuvným stojanem a vysokou variabilitou, která je zajištěna jeho stavebnicovou konstrukcí a možností využití univerzálních vřetenových hlav. Na základě požadavků zákazníka je také řešen upínací prostor obrobku. Stabilní a pevná konstrukce stroje umožňuje širokou paletu obráběcích operací – frézování, vrtání, hrubování, vystružování i řezání závitů. Zákazníci jej využívají např. při obrábění tepelných výměníků, částí parních turbín, hřídelí větrných elektráren, Francisovy turbíny, bloků motorů nebo podvozků vagonů a lokomotiv.